Wiklinowa zagroda
Agriturismo


Jerzy Liniewski
Jerzy Liniewski
Host
Aleksandrów kujawski, kujawsko-pomorskie, Polska

Description


Location

Wiklinowa zagroda to drewniany domek położony we wsi Wólka, w Aleksandrowie Kujawskim. Od Ciechocinka dzieli go 15 km, Torunia zaledwie 25 km, od Inowrocławia 40 km, od Włocławka 45 km, zaś od Bydgoszczy 70 km. 

Accommodation
Accommodation

Wiklinowa zagroda przeznaczona jest dla maksymalnie 7 osób. Zawiera część wypoczynkową z telewizorem, łazienkę z prysznicem, w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz taras z widokiem na ogród.

Dining / kitchen
Dining / kitchen

Gospodarze zapewniają gościom pyszne śniadania kontynentalne.

Attractions on-site

Na terenie Wiklinowej zagrody znajduje się bujny ogród, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju, zorganizować grilla czy rozłożyć piknik. 

Attractions for kids

W Wiklinowej zagrodzie dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Największą atrakcją w upalne dni będzie dla nich basen. Poza tym, z myślą o najmłodszych gościach, gospodarze przygotowali ciekawe gry planszowe, puzzle, a także książki i muzykę.

Attractions in the area

Okolica Wiklinowej zagrody do idealna przestrzeń dla spacerów i rowerowych wycieczek. Do najciekawszych pobliskich obszarów przyrodniczych należy Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, pokrywający się niemal całkowicie z Leśnym Kompleksem Promocyjnym Lasów Państwowych „Lasy Gostynińsko-Włocławskie”. Ponadto warto odwiedzić chroniony obszar Lasów Balczewskich

Leżący tuż obok Wólki, Ciechocinek może pochwalić się mnóstwem interesujących obiektów. Turystów przyciągają w te strony m.in. Tężnie i Warzelnia Soli, atrakcyjne dzięki panującemu tu mikroklimatowi bogatemu w jod, zjawiskowe fontanny: Jaś i Małgosia, Grzybek (to właśnie z niej pompowana jest solanka na ciechocińskie tężnie) oraz oświetlana wieczorami Fontanna na Parterach Hellwiga; Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym, a także obiekty sakralne – neogotycki Kościół parafialny z XIX wieku, słynący z przepięknych witraży, oraz polowa cerkiew prawosławna pw. św. Michała Archanioła.

Z kolei do najciekawszych zabytków Aleksandrowa Kujawskiego należą: Ukraiński Cmentarz Wojskowy, XIX-wieczny Dworzec kolejowy, Pałac Trojanowskich, przy którym mieści się aż 11 pomników przyrody, neogotycki kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego oraz budynek dawnego kolegium Salezjanów. Lokalizacja Wiklinowej zagrody sprzyja również wycieczkom do Torunia, słynącego z takich miejsc jak Krzywa Wieża, Żywe Muzeum Piernika, Katedra rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, ruiny zamku krzyżackiego i wiele, wiele innych. 

In short


  • x 6
  • x 2
  • x 11
  • destylaty
  • ocet
  • wyroby mięsne

Details


Attractions and amenities


Nasze zwierzaki
pies, kury, gęsi
Wytwarzamy
chleb, dżemy, wyroby mięsne, ocet, destylaty
Atrakcje w okolicy
kajaki, cisza i spokój, wycieczki piesze, wędkarstwo, jazda na rowerze
Inne atrakcje na miejscu
Blisko Ciechocinek 6km i Toruń 20

Accommodation


Domek gruszkowy
Single beds
1
Double beds
1
Double sofa bed
1
Rollaway bed
1
Łazienka
yes
Kuchnia
yes
TV
yes
Kominkowy
Double beds
2
Double sofa bed
1
Łazienka
yes
TV
yes

Basic information


Max no. of persons in room
6 (together with extra beds)
Check-in time
12:00
Check-out time
10:00
Non-refundable deposit required
20 %
On-line payments
Active
Price per animal
20.00 PLN each
Języki
polski

Meals


Breakfast
Adult
25.00 PLN
Child up to age 14
20.00 PLN
Large, late supper
Adult
30.00 PLN
Child up to age 14
25.00 PLN
Supper
Per person
30.00 PLN

Other information


The average response time to the request
2.25 h
Wielkość gospodarstwa (ha)
5 hk

Location


Wólka 43 87-700, Aleksandrów kujawski
Polska, kujawsko-pomorskie